.

.

3L Цилиндар на Главата за Toyota Hilux/4-Тркач/Hi-Ас/Land Cruiser /Дуна/Дуна 150/Toyo-Аце 2779cc 2.8 D SOHC 8v 1988 - 11101-54130

3L Цилиндар на Главата за Toyota Hilux/4-Тркач/Hi-Ас/Land Cruiser /Дуна/Дуна 150/Toyo-Аце 2779cc 2.8 D SOHC 8v 1988

DEN 6377.28

Тековен
Во магацинот.

Параметри на производот

Име На Модел:
3L
Објектот Ширина:
31inch
Материјал Тип:
Алуминиум легура
Објектот Висина:
22inch
Автомобил Производител:
Тојота
Година:
1988-
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Тип На Објект:
цилиндар на главата
Објектот Должина:
55inch
Зафатнина:
2.8
Објектот Дијаметар:
9.6cm
Нема. на Цилиндри:
4 на Цилиндар
Објектот Тежина:
35kg
Бренд Име:
westmove
ОЕМ Бр.:
11101-54130 11101-54131 1110154130 1110154131
Автомобил Производител:
Toyota Hilux/4-Тркач/Toyo-Аце 2779cc 2.8 D SOHC 8v 1988-
Автомобил Maker1:
Тојота Hi-Ас/Land Cruiser /Дуна/Дуна 150 2779cc 2.8 D SOHC 8v 1988-
АМЦ БР.:
909 053 909053
Место на Потекло:
Кина

Стоката во категоријата