.

.

0.2*2.0 mm Lead-free Precut Соларни Tabbing Жица 300мм должина for156mm Моно и Поли Соларни Ќелии лемење, Соларни PV Лента

0.2*2.0 mm Lead-free Precut Соларни Tabbing Жица 300мм должина for156mm Моно и Поли Соларни Ќелии лемење, Соларни

DEN 914.40

Тековен
Во магацинот.

Параметри на производот

Број На Модел На:
0.2x2.0mm
Материјал:
Калај
Слој Состав:
96.5% Sn, 3.0% Ag, 0.5% Cu
Слој Точка На Топење:
217℃
Tensil Сила:
≥200N/mm2
Издолжување:
≥20%
Одобрени:
CE, RoHS, TUV

Стоката во категоријата