.

.

245m соларни ќелии жица PV Лента 0.15*1.6 mm Lead-free Соларни ќелии Табот Жица 300мм precut for156mm Моно и Поли соларни ќелии лемење

245m соларни ќелии жица PV Лента 0.15*1.6 mm Lead-free Соларни ќелии Табот Жица 300мм precut for156mm Моно и Поли

DEN 1106.40

Тековен
Во магацинот.

Параметри на производот

Број На Модел На:
0.15x1.6mm
Материјал:
Калај
Слој Состав:
96.5% Sn, 3.0% Ag, 0.5% Cu
Слој Точка На Топење:
217℃
Tensil Сила:
≥200N/mm2
Издолжување:
≥20%
Одобрени:
CE, RoHS, TUV

Стоката во категоријата