.

.

Нови K03 турбо полнач 5303 988 0005 53039700005 058145703LV турбина за Фолксваген Passat Б5 1,8 Т 110 Kw - 150 HP AEB 1996-2000

Нови K03 турбо полнач 5303 988 0005 53039700005 058145703LV турбина за Фолксваген Passat Б5 1,8 Т 110 Kw - 150 HP

DEN 5016.00

Тековен
Во магацинот.

Параметри на производот

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Име На Модел:
k03 turbo
Поставување на Возило:
058145703L turbo
Материјал Тип:
K418
Автомобил Производител:
Фолксваген
Објектот Висина:
24cm
Модел Година:
1996-2000
Објектот Тежина:
7.5kg
Frequence Опсег:
53039880005 турбо заврши
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Должина:
23cm
Објектот Ширина:
23cm
Специјални Функции:
53039700005 турбополнач
Модел:
K03 заврши турбо за ФОЛКСВАГЕН Passat Б5 1,8 Т 110 Kw - 150 HP AEB 1996-2000
Дел Број:
53039880005 ,53039700005 , број 5303 988 0005 квалитет turbo
1.ОЕМ број:
058145703L , 058145703LX , 058145703LV , 058145703E
2.ОЕМ број:
058145703H , 06A145703B комплетна турбина
1.Одговара за:
Турбо за Audi A4 1,8 Т (Б5) 110 Kw - 150 HP AEB 1995-1998
2.Одговара за :
Турбо за Audi A4 1,8 Т (Б5) 132 Kw - 180 HP AJL 1997-1998
3.Одговара за :
Турбо за Ауди А6 1,8 Т (C5) 110 Kw - 150 HP AEB 1997-1999
4.Одговара за :
Турбо за Ауди А6 1,8 Т (C5) 132 Kw - 180 HP AJL 1997-
5.Одговара за:
Турбо за Фолксваген Passat Б5 1,8 Т 110 Kw - 150 HP AEB 1996-2000
Гаранција:
1 година

Стоката во категоријата