.

.

5D Diy Дијамант Сликарство Дијамант Везови Леопард Жена Портрет Везана 3d Дијамант Слика Мозаик Rhinestones Уметнички Занаети

5D Diy Дијамант Сликарство Дијамант Везови Леопард Жена Портрет Везана 3d Дијамант Слика Мозаик Rhinestones Уметнички

DEN 256.56

Тековен
Во магацинот.

Параметри на производот

Големина:
20x25cm, 25x30cm, 30x40cm, 40x50cm, 50x60cm, 60x75cm
Стил:
Модерна
Шаблон Тип:
Портрет
Форма:
Во комбинација
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Материјал:
Смола
Бренд Име:
Yumeart
Платно Пакување Метод:
Навива
Дијамант форма:
Плоштад
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Број на Бои:
30-45
Pasting Област:
Полн плоштад дијамант сликарство
Поставете Тип:
Дијамант Сликарство Крстот Бод
Алатки тип:
Пинцети, Pick-Up Алатки
категорија:
крстот бод
Број На Модел На:
Diy дијамант painitng
вежба процент:
100% 5D целосна вежба плоштадот дијаманти
Користење на локални:
домување,хотели,канцеларии,сали за состаноци,јадење соби,ресторан
Дијамант шема:
Игла Уметности
Алатки:
форцепс или креда,пластични плочи или кутии
Шема:
Дијамант Везови Леопард Жена
Видови:
Полн плоштад дијамант сликарство крстот бод

Стоката во категоријата