.

.

10pcs/многу Куршум-Машки & Женски Брз Исклучите Кабелот Жица Splice Изолација Терминал Конектори 22-16AWG 0.5-1.5mm2 10A

10pcs/многу Куршум-Машки & Женски Брз Исклучите Кабелот Жица Splice Изолација Терминал Конектори 22-16AWG 0.5-1.5mm2

DEN 29.28

Тековен
Во магацинот.

Параметри на производот

is_customized:
Yes
Бренд Име:
HJUN
Тип:
Crimp Терминал
Број На Модел На:
Изолација Терминал Конектори
Број На Модел На:
FRD(MPD)1-156
Максимална струја:
10A
Американската Жица Мерач (AWG):
22-16
Одговараат На Жица Големина:
0.5-1.5 mm плоштад
Изолација Материјал:
Винил пвц
Терминал Тело Материјал:
Дувачкиот
позлата материјал:
Калај
Големина:
L23mm*D4mm
Максимална Температура Отпор:
75℃
боја:
Црвена

Стоката во категоријата