.

.

Малина Пи Екран на Допир 3.2 инчен TFT LCD со XPT2046 Контролер 320*240 Пиксели за каква Било Ревизија на Малина-пи

Малина Пи Екран на Допир 3.2 инчен TFT LCD со XPT2046 Контролер 320*240 Пиксели за каква Било Ревизија на Малина-пи

DEN 671.76

Тековен
Во магацинот.

Параметри на производот

Бренд Име:
Waveshare
Демо Одбор Тип:
рака
Број На Модел На:
3.2 инчен RPi LCD (Б)
Дизајниран за:
Сите модели на Малина пи
Резолуција:
320*240 (Пиксели)
LCD Тип:
TFT
LCD Интерфејс:
SPI
Екран На Допир За Тип :
Resistive
Touch Screen Контролер:
XPT2046
Размерот:
4
Бои:
65536
осветлување:
LED

Стоката во категоријата