.

.

Соларна Енергија Метар SM206 Прецизни Светлина Метар Сончевата Радијација Тестер Оптички Соларни Истражување Стакло Светлина Интензитет Податоци Peak Hold

Соларна Енергија Метар SM206 Прецизни Светлина Метар Сончевата Радијација Тестер Оптички Соларни Истражување Стакло

DEN 1439.76

Тековен
Во магацинот.

Параметри на производот

Димензии:
60*132*38mm
Број На Модел На:
SM206
Точноста Класа:
0.1 W/m,0.1 Btu /(ft-h)
DIY Материјали:
Електрични
Мерење На Струја Опсег:
0.1~399.9,1~3999W/м2 ,0.1~399.9,1~3999 Btu /(f2t-h)
Температурата На Работа:
0-40C

Стоката во категоријата