.

.

2 парчиња напон дигитален Индикатор за рк батеријата Lipo Батеријата Тестер низок притисок/напон аларм батеријата екранот

2 парчиња напон дигитален Индикатор за рк батеријата Lipo Батеријата Тестер низок притисок/напон аларм батеријата

DEN 167.76

Тековен
Во магацинот.

Параметри на производот

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
За Возило Тип:
Авионите
Алатка Материјали:
Батеријата
Материјал:
Пластични
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Полнење На Батеријата Единици
РК Делови и Accs:
Батерии - LiPo
Пластични Тип:
PE
Број На Модел На:
РК Li-ion Lipo Батеријата Тестер
Четири тркала Атрибути:
Батеријата
Име:
РК Li-ion Lipo Батеријата Тестер
Употреба:
тест напон
Примена:
1s да 8s литиум батерија откривање
Напон на точноста:
+ / - 0.01 V
Група напон спектар:
0.5 V - 4.5 V
Вкупниот напон спектар:
0.5 V - 36V
1s тест на владата напон спектар:
3.7 V - 30V
Низок напон ѕвончето аларм режим:
2s - 8s
Алармот напон спектар:
OFF - 2.7 V - 3.8 V
Состојба:
100% Сосема Нов

Стоката во категоријата