.

.

100W 18V Моно Полу Флексибилни Соларни Панел со Пред Раскрсницата Кутија 22% Висока Ефикасност SunPower Соларни ќелии PV moudle за 12V Систем

100W 18V Моно Полу Флексибилни Соларни Панел со Пред Раскрсницата Кутија 22% Висока Ефикасност SunPower Соларни ќелии

DEN 3312.00

Тековен
Во магацинот.

Параметри на производот

Wattage:
100W
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
MSC-100-18 МИЛИОНИ
Тип:
Соларен Панел
Стоковните:
100W полу флексибилни соларни панел
Вмп:
18V
ImP:
5.6 На
VOC:
21.24 V
ISC:
6.11 На
Модул Ефикасност:
19%
Моќ Толеранција:
0 ~ +3%
Стандард Тест Состојба:
1.000 W/㎡;СУМ 1.5;25+/-2℃
Големина:
1050x540x3mm
Тежина:
2kg

Стоката во категоријата