.

.

На продажба! Најдобра цена од 42 инчи USB Поврзете Интерактивни Двоен Допир Фолија Филм за допир киоск, маса итн

На продажба! Најдобра цена од 42 инчи USB Поврзете Интерактивни Двоен Допир Фолија Филм за допир киоск, маса итн

DEN 8280.00

Тековен
Во магацинот.

Параметри на производот

Бренд Име:
Xintai Допир
Производи Статус:
Акции
Тип:
капацитивни
Интерфејс Тип:
USB
Број На Модел На:
XT-ТФ-CU
Пакет:
Yes
Големина На Екранот:
Фолија-Custom
Големина На Екранот:
10.1-120
Откривање метод:
Проектираните Capacitance технологија со користење на хоризонтална вертикална жици
Прецизноста на позицијата:
Приближно 3 мм апсолутна, 1 mm роднина. Не лебдат
Усогласување:
Софтвер возачи обезбеди калибрација објект
Брзината на одговор:
Зависи од стакло дебелина. Обично од 50 до 100ms.
Излез:
RS232C комуникации на 9 pin-D женски или USB-Порта
Софтвер Компатибилност:
Windows XP & Vista,Windows7,windows8,Андроид,Linux,MAC
Температурата Опсег:
Подобро од -10 до +70
Објектот:
допрете филм
влажност контролер:
0% до 95%. Без кондензација

Стоката во категоријата