.

.

37 инчен допир интерактивни фолија филм,16:9,2 допир поени паметни филм,usb интерактивни multi touch screen фолија

37 инчен допир интерактивни фолија филм,16:9,2 допир поени паметни филм,usb интерактивни multi touch screen фолија

DEN 6919.20

Тековен
Во магацинот.

Параметри на производот

Бренд Име:
Xintai Допир
Производи Статус:
Акции
Тип:
капацитивни
Интерфејс Тип:
USB
Број На Модел На:
XT-ТФ-CU
Пакет:
Yes
Големина На Екранот:
Фолија-Custom
Големина На Екранот:
10.1-120
Откривање метод:
Проектираните Capacitance технологија со користење на хоризонтална вертикална жици
Прецизноста на позицијата:
Приближно 3 мм апсолутна, 1 mm роднина. Не лебдат
Усогласување:
Софтвер возачи обезбеди калибрација објект
Брзината на одговор:
Зависи од стакло дебелина. Обично од 50 до 100ms.
Излез:
RS232C комуникации на 9 pin-D женски или USB-Порта
Софтвер Компатибилност:
Windows XP & Vista,Windows7,windows8,Андроид,Linux,MAC
Температурата Опсег:
Подобро од -10 до +70
Објектот:
37 инчен екран на допир фолија
влажност контролер:
0% до 95%. Без кондензација

Стоката во категоријата