.

.

2006-2004 За Nissan Титан 5.6 L Кислород Сензор 5 Жица Широк Бенд Denso Кислород Сензор 6Pins Универзална Ламбда Кислород O2 Сензор

2006-2004 За Nissan Титан 5.6 L Кислород Сензор 5 Жица Широк Бенд Denso Кислород Сензор 6Pins Универзална Ламбда Кислород

DEN 1487.76

Тековен
Во магацинот.

Параметри на производот

Тип:
Вид Греење
Чувствителност:
0.1
Бренд Име:
TIANBANG
Hysteresis:
0.1(%F. S.)
линеарна:
0.2(%F. S.)
Резолуција:
0.5
Тип На Сензор:
Piezoelectric
Мерен Опсег:
0-1 носители.5
Повторливост:
0.1(%F. S.)
Повратен сигнал напон:
воздух-гориво сооднос (во) >= 1.1-30mV ~ 100mV ,Воздух-гориво го оценувате
Време На Одговор:
600mV-300mV
Живот:
просечниот живот на вистински возило експеримент е за 10 милиони евра
Производ Карактеристики:
висока чувствителност, брза реакција го оценувате
Карактеристики На Производот 2:
високи-температура на материјали за да се обезбеди доследна изведба во лоа
Карактеристики На Производот 3:
анти-труење слој, подобро кислород сензор од отров
Производи име:
Кислород Сензори
универзална кислород сензор :
о2 кислород сензор
denso кислород сензор :
делови за автомобили
ламбда сензор:
ЛАМБДА

Стоката во категоријата